Zodpovědné chování zastupitelstva Libiny

19.02.2020

Tak se na to podívejme. Na stůl vám přistane žádost na stavbu tří větrných elektráren, což je primárně ekologický způsob výroby energie, který má mít zelenou, jenže vy berete v potaz i dopad na okolí, tj. zakomponování tří stopětimetrových stožárů do přírody. A aby to rozhodování nebylo tak snadné, máte tam od investora nabídku 400 tisíc korun ročně jako kompenzaci, což má nemalý dopad na rozpočet obce.
Přesně tohle se stalo obci Libina, ta teď čelí tomuhle dilematu, o názor žádá i vlastní občany. A právě to se nám líbí, ta snaha vtáhnout do rozhodování voliče a rozprostřít tak zodpovědnost za nejméně 25 letý projekt mezi více subjektů.
Se žádostí o předběžný souhlas se na Libinu obrátily firmy ze skupiny Úsovsko, jejich investiční záměr pracuje se dvěma vrtulemi poblíž silnice do Benkova a jednou vrtulí v Horní Libině.
Protože zastupitelé tyhle projekty považují za významné, mající potenciální dopad na kvalitu života občanů, rozhodli se je zapojit do průzkumu veřejného mínění. Až do čtvrtka 20.2. mohou obyvatelé Libiny vyjádřit svůj názor a usnadnit tak vedení obce další rozhodování. Tipujeme, že i investor chce do výstavby jít v situaci, kdy jí bude nakloněna i veřejnost.