Zlepšení služeb občanům Mohelnice

14.05.2019

Kdo je pro malé děti po rodičích nejvíc, no přece babička s dědou. Svět se nějak zrychluje, a tak se neškodí občas zpomalit a dát prostor mezigenerační "výměně názorů".
V Mohelnici bylo otevřeno nové Rodinné a mateřské centrum Mohelníček, v němž dochází právě k žádoucímu propojování mladé a starší generace. Zázemím i skladbou aktivit je tohle komunitní místo jako stvořené pro rodiče, děti a seniory, každý si tu najde to svoje. Mohelníček se snaží aktivovat klasickou rodinu, kde rodiče a děti tráví čas společně a je jedno, jestli je to u sportu, u kreativního tvoření, hudby nebo cvičení. Obsah by měl být v protikladu toho, jak dneska děti zvlášť a rodiče zvlášť konzumují volný čas s mobily, internetem či mobilními aplikacemi. Ne, že by to byl úplný nesmysl, jenže času v digitálním světě je zkrátka moc.
Kromě toho je v rámci centra aktivní skautský oddíl, probíhají zde kurzy angličtiny pro nejmenší, dostupné jsou i lekce cvičení ... a pár dalších možností, které z Mohelníčku dělají hodně fajn prostor.
Ano, komunitní centrum bude sloužit třeba desítkám lidí, ale z hlediska kvality Mohelnice jako města pro život je tenhle počin vážně důležitý. Bravo!