Zkoušíme k podnikání přitáhnout studenty z okresu Šumperk

31.03.2021

Demografický vývoj není dobrý, absolventi středních škol tenhle region opouští až příliš ochotně, za častý důvod uvádí nemožnost najít adekvátní profesní uplatnění a/nebo finanční ohodnocení nesplňující jejich očekávání. Necháváme stranou, kde je ten zakopaný pes, pracujeme s faktem, že se to děje.

Domníváme se, že k určitému zlepšení stavu, tedy k udržení většího množství mladých lidí v rodném kraji, přispěje perspektiva, když jim ji tady nabídneme-vytvoříme. S Inovačním centrem Olomouckého kraje zkoušíme pomoci tak, že studenty a čerstvé absolventy povedeme k podnikavosti, a že jim pomůžeme rozvinout jejich nápady, třeba je opřipomínkujeme, ale hlavně je s nimi vyladíme tak, aby se zvýšila šance na úspěch.

Začínajícím podnikatelům může pomoci soutěž 'Podnikavá hlava', kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého a krajské inovační centrum coby hlavní partner.

Učitelé, rodiče, kámoši a kámošky, jestli ve svém okolí máte studenta s nápadem, který by mohlo jít zpeněžit, propojte nás, pomůžeme mu/jí s podáním přihlášky (do 10.5.2021). Více informací o soutěži na webu Podnikavá hlava.

Foto (zdroj): Podnikavá hlava