Zkontrolujte šumperský rozpočet 2020

24.11.2019

Zastupitelstva měst a obcí jsou v důležité fází, neboť právě finišují tvorbu a schvalování rozpočtů na rok 2020. Spousta položek je rutina a více méně jde o kopírování předchozího roku, určitou neznámou, a ne nepodstatnou v oblasti příjmů bývají případné dotace, jenže ty v rozpočtech nebývají, nejsou-li již přiklepnuty. To je komplikace hlavně ve spojitosti s investicemi, které pak zástupce obcí vedou ke konzervativnějším plánům.
Šumperk má na světě ostrý návrh rozpočtu, k němuž se ale v pohodě můžete vyjadřovat do 12. prosince. Netvrdíme, že město vyhoví každé připomínce, nepochybně se ale postaví čelem smysluplným námětům. Doplníme, že šumperský rozpočet počítá s příjmy ve výši 614 milionů a plánuje výdaje 666 milionů, z toho by vás mohly zajímat třeba ty kýžené investice. Ze 116 milionů korun, jež má město k dispozici, jich 93,7 půjde na přestupní terminál a třeba na regeneraci sídliště Sever to bude milionů 6. Důležité školství s kulturou se může těšit na přibližně 73,7 a odborem sociálních věcí v roce 2020 proteče asi 11,3 milionů. Na detail návrhu se můžete podívat tady.
Koho to zajímá, třeba na to mrkněte, jinak to nechejte na zvolené zastupitele, že budou rozhodovat nejlíp, jak budou umět.