Železnice na Šumpersku posiluje

21.12.2020

Vždycky v polovině prosince se mění (spíše aktualizují) jízdní řády a Šumpersko každoročně trne, jestli zůstane zachován rozsah spojů. Blbý, na to že vlak je doprava budoucnosti, nefandíte-li Muskovu hyperloopu ;-)
Nestojí to samozřejmě jenom na Českých drahách, dopravu v našem okrese si u nich objednává Olomoucký kraj (Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje), a ten letos ze známých důvodů trpí poklesem příjmů. Každopádně ČD a jejich vlaky náš region obsluhují, v očích cestujících jsou tím hlavním terčem kritiky anebo chvály.
Pokud jde o spoje, došlo v něm spíše jen ke kosmetickým změnám, drobným úpravám časů, významnějšími tak asi jsou jen změna mezi Petrovem a Sobotínem, kde část víkendových vlaků jezdila pouze o letních prázdninách, nově budou jezdit o víkendech po celý rok a zrušení posledního spoje mezi Hanušovicemi a Starým Městem pod Sněžníkem.
Těšit se můžeme ještě na nasazení další várky moderních vlaků Stadler. Pro celý kraj jich národní dopravce má 12, postupně je upravuje a nasazuje do provozu. Vylepšovat budou komfort cestujícím ze Šumperka do Jeseníku.
Jestli se má jednou dostat masový automobilismus pod větší společenský tlak, musíme na Šumpersku mít dostatečnou železniční infrastrukturu. Paráda, že se maká na elektrifikaci!

#zeleznicnidoprava #zeleznicenasumpersku #sumpersko #zabrezsko #okressumperk #dopravniobsluznost #idsok #ceskedrahy #vlakemdosumperka #jizdnirady #zeleznicejebudoucnost #olkraj #olomouckykraj