Základní škola v Hrabové bude olympijská

14.02.2020

Bez nějakého velkého strašení, ač se positivSU občas raduje z dětských sportovních úspěchů, populaci dětí a mládeže nám ohrožuje obezita. Školy mají často problém podat děckám hodiny tělocviku opravdu zábavnou formou tak, aby je cvičení bavilo. Naštěstí jsou zde různé národní projekty podporující tělesnou výchovu, dosti směrem k dětem dělá Český olympijský výbor.
Jednou z mnoha aktivit je Olympijský trénink. Do soutěže o něj se nominuje každá škola zapojená do Sazka Olympijského víceboje. Ten spočívá v uskutečnění sportovní akce pro žáky základních škol, přičemž tenhle víceboj není o výkonech, ale o zapojení všech dětí, jimž tohle školní klání zábavnou formou ukáže atraktivnost sportu jako takového. Ze škol, které tenhle víceboj uspořádají (letos přes 200), je pak vylosovaná v každém kraji jedna, do níž následně s Olympijským tréninkem zavítá některý z českých sportovců olympioniků. A právě minulý týden proběhlo losování, v němž se za Olomoucký kraj usmálo štěstí na základní školu v obci Hrabová na Šumpersku. Žáci se mohou začít těšit na sportovní trénink s českým sportovcem, jehož do Hrabové vyšle olympijský výbor.
Podle ohlasů ze škol jde o jednoznačnou pomoc, jak děti přivést ke sportu, jak je zdravě namotivovat a třeba i pošoupnout směrem k regulérnímu závodnímu sportování. Tleskáme.

Foto (zdroj): archiv Český olympijský výbor