Zahrajte si online Jesenickou únikovku

Nebudeme říkat "my to říkali", ale online je zkrátka realita dneška a jdou v něm dělat věci, o kterých jsme si to ještě nedávno nemysleli. A jsou to velké věci (třeba učení), jsou to i maličkosti (třeba online hraní).

Jako je tomu u nové exit game 'Jesenická únikovka', za níž stojí David Hromada, učitel ze základní školy Mikulovice. Sám velký fanoušek deskových her a únikovek oprášil své zkušenosti s programováním webových stránek a připravil tenhle online adrenalinový útěk ze spárů čarodějnice Justýny Schmiedové, která hráče drží v zajetí na tajemné půdě jednoho jesenického domu. Plněním úkolů a řešením hádanek se snažíte dostat k lektvaru, jež potřebujete vypít a zneutralizovat jed, co vám dala vypít čarodějnice. V cestě za virtuálním únikem z místnosti vám stojí 7 úkolů (k dispozici jsou nápovědy), jejichž plněním se zároveň cosi dovídáte o tomhle krásném kraji, jemuž je hra zasvěcena. Jeden z úkolů vám připomene některé zdejší lahůdky - Dlouhé stráně, Vřesovou studánku, Obří skály, Praděd, Lesní bar, Biskupskou kupu, Křížový vrch, jeden z úkolů vás zavede do jesenických lázní. Hru spustíte tady https://www.jesenicka-unikovka.cz/.

A když už budete na webu hry, prolezte jej trochu, najdete tam i další drobnou zábavu s jesenickou tématikou.

Závěrem bychom možná mohli přihodit pár "otcovských rad" o tom, že dlouhodobé trávení času u počítače není úplně OK, tedy pokud se tím neživíte, a že je potřeba chvíle u monitoru či displeje vhodně kompenzovat nejlépe fyzickými aktivitami. Při pohledu z okna se nabízejí běžky a boby, bohužel ne sjezdovky, a pokud skialpy, tak proboha bezpečně, a ne do zákazů! 

#jesenicko #jesenickaunikovahra #unikovahra #exitgame #jeseniky

Konkrétně teď se na školách bohužel nic neděje, ale když v nich jsou žáci, ve většině těch z okresu Šumperk lze zaregistrovat nápadnou vstřícnost vůči ekologické výchově dětí, protože to jejich zodpovědnost ovlivní, jak čistou Zemi tady budeme mít za 10 20 let.

Budeme upřímní, okres Šumperk si každoročně připisuje úbytek, pokud jde o celkový počet obyvatel, ale my jsme positivSU, my se snažíme hledat i pozitiva, ve všem vidět příležitost. Vidíme ji i teď.

Ptačí hodinka je krásný projekt, který se třetí rok po sobě zajímá o počty ptáků navštěvujících v zimních měsících krmítka s potravou. I letos byla nejčastějším návštěvníkem sýkora koňadra - v měřeném období se objevila u 85 % krmítek. Cíl pořádající České společnosti ornitologické je jasný, zmapovat, jaké druhy ptáků se v Česku vyskytují a...

Tak jo, dneska vás ponoukneme k diskuzi, a to přímo nad návrhem (možná) nového loga Jeseníků. Jak jsme vás již informovali, Euroregion Praděd a Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu, kteří mají za úkol sjednotit marketingovou komunikaci krajů moravskoslezského a olomouckého, pokud jde o naše hory - Jeseníky, vypsali veřejnou soutěž o nové logo....

Svět se sune k zelenější ekonomice, tlak na vlády, aby odstavovaly tepelné elektrárny, se bude už jenom zvyšovat, nepochybně se tento trend začne propisovat i do regionů.