Zábřežský Včelnex, aneb vše o medu

21.10.2019

Když rozjíždíte vlastní podnik, kromě tisíců jiných věcí přemýšlíte taky o tom, jestli se budete specializovat na jednu výseč oboru anebo se pokusíte pokrýt vše, co s vaším předmětem podnikání souvisí.
Pokud se chcete na jednom místě dovědět vše o medu, co všechno lze z této životadárné suroviny vyrobit, pak čtěte dál. Zábřežská firma Včelnex je už od roku 1990 ryze českým podnikem zabývajícím se zpracováním včelí produkce. Jejich byznys se rozkročil a vlastně jde o společnost stojící na pomezí mezi klasickým producentem a výzkumným pracovištěm, protože ve Včelnexu to ani zdaleka není pouze o medu. Zdejší výzkumníci se zabývají využitím včelích a přírodních produktů v humánní medicíně a racionální výživě.
Za ty roky je Včelnex synonymem pro všechny včelaře šumperského okresu, protože od nich vykupuje med, vosk, prodává jim včelařské potřeby... To hlavní se však týká nás zákazníků, nabídka finálních výrobků je pestrá. Od Královské medoviny, pro kterou má firma jeden z nejmodernějších závodů v Evropě, přes kosmetiku a propolisové produkty, až po doplňky stravy nesoucí označení Česká potravina.
Jak se stále víc a víc spotřebitelů vrací ke konzumaci přírodních a farmářských a bio potravin, otevírá se pro Včelnex další obchodní potenciál k růstu.