Zábřežský Pavel Pumprla jako součást basketmánie v Česku

17.09.2019

Kdo si v minulých dvou týdnech nevšiml, že český basketbal dělá díru do světa, musí být buď absolutně offline a to mu tedy závidíme, anebo... anebo nevíme. Bylo by fajn, kdybyste po skvělém sportovním úspěchu našich sportovců pod děravými koši znali alespoň dvě jména. Prvním je bezpochyby Tomáš Satoranský, největší hvězda týmu, co v NBA bude hrát za legendární Chicago Bulls a Pavel Pumprla, protože je to rodák ze Zábřehu na Moravě, který do velkého basketu nakouknul z Mohelnice.
Pavel Pumprla je aktuálně Nejlepším sportovcem roku Zábřeha a jeho regionální konkurenti se budou muset hodně snažit, aby ho za rok 2019 sesadili z trůnu. Protože Pumpi, jak se mu přezdívá, jako kapitán přivedl národní basketbalový tým k fantastické šesté příčce a hned po mistrovství světa učinil jedno důležité a určitě hodně těžké rozhodnutí - ukončit reprezentační kariéru. A to v době, kdy je z hlediska výkonnosti jasně platným hráčem, což potvrzuje i v české lize, kde hájí barvy Nymburka.
Hřeje u srdce, že kluk ze Zábřeha byl u historického úspěchu, který pobláznil Česko a dost možná přispěje k růstu popularity tohoto sportu mezi dětmi a mládeží. Díky Pavle za to, co jsi české reprezentaci za těch 10 let dal.

Foto (zdroj): Václav Mudra, ČBF