Zábřeh tlačí na investice

13.03.2019

Zábřežské zastupitelstvo za to pořádně bere. To podle toho, jak se rozhodlo navýšit množství peněz určených k investicím. Radnice chce občanům ukázat, jak si představuje službu městu. Původně bylo v rozpočtu alokováno 120 milionů korun, okolnosti dovolují přisypat dalších 46 milionů, což je navýšení o více než 38 %.
Starosta František John ubezpečuje, že jde o prostředky převedené z předešlého roku, které se nepodařilo v investičních akcích vyčerpat a budou tedy realizovány v roce 2019. V praxi to znamená +5 milionů na chodníky a silnice (celkem tedy 30 mil.), peníze navíc půjdou na rozsáhlou rekonstrukci zábřežského kulturního domu (přes 40 milionů), rekonstrukci stadionu (6 milionů), zateplení budovy ZŠ B. Němcové (téměř 20 milionů), stavět se bude cyklostezka Zábřeh-Leština (cca 11 milionů), Václavov se dočká nových rozvodů vody a plynu za přibližně 12 milionů a spoustu peněz (okolo 24 milionů) bude stát rekonstrukce smuteční síně na hřbitově. Ve všech případech se město samozřejmě bude ucházet o různé formy dotací z příslušných ministerstev či z EU, jasná věc.
Tak si myslíme, že na konci roku se budou Zábřežané tetelit blahem, protože prostavěné peníze půjdou vidět a oni si je budou užívat.