Zábřeh rekonstruuje atletický stadion

16.12.2018

Atletika je základní sport, na níž pak dokáže navázat jakýkoli jiný sport, tudíž je důležité, aby královna sportů měla kvalitní zázemí. Pak může přivádět děti ke sportu a předpřipravovat je ostatním odvětvím, anebo může hledat talenty pro sebe samu.
Zábřeh má tohle vyřešené, respektive na vyřešení intenzívně pracuje. Někdy na jaře se na zdejším stadionu otevře zbrusu nový atletický ovál. Šest drah, sprinterská rovinka - vše s moderním povrchem. To se bude běhat jedna báseň. Součástí rozsáhle rekonstrukce je samozřejmě vybudování všech tradičních atletických sektorů, jakou jsou dvě pískoviště pro skok daleky, dvě doskočiště pro výšku, sektory pro kladivo, kouli apod. Celkové parametry stadionu budou vyhovovat i pořádání větších atletických závodů.
Investice odhadovaná na 16 milionů bude kryta většinově z dotace Ministerstva školství, dále z Olomouckého kraje, zbytek pak město dofinancuje z vlastního rozpočtu.
Závidíme zábřežským atletům a přejeme jim, ať si nový stadion pořádně užijí a ať na něm vyrůstají stovky šťastných a úspěšných sportovců.