Zábřeh pořádá Mistrovství ČR v kvadriatlonu

07.07.2020

Jedním ze symbolů návratu země do normálu, je také pořádání sportovních a kulturních akcí, čím větší, tím lepší :-) Zábřeh podá 18. července poměrně dobrou zprávu o pokoronavirovém restartu našeho regionu, protože v něm proběhne jubilejní 10. ročník populárního Welzlova kvadriatlonu. Ba co víc, tenhle netradiční závod spojující disciplíny jako je běh, plavání, cyklistiku a jízdu na kolečkových bruslích, je jak známo inspirován postavou nejznámějšího zábřežského rodáka Jana Eskymo Welzla, který město proslavil ze všech nejvíc.
Tou zásadní zprávou je, že extrémní závod v Zábřehu proběhne jako mistrovství České republiky, takže se předpokládá účast borců z celého Česka i zahraničí, tedy ideální prostor pro pěknou reklamu na náš region.
Hlavní závod odstartuje přesně v pravé poledne ze zábřežského plaveckého areálu. Na závodníky čeká pestrá trať. Po tříkilometrovém běhu se rozehřátí borci ponoří do vody, aby překonali šest set metrů dlouhou plaveckou část ve vodní nádrži Nemilka. Následuje desetikilometrový úsek nádherným sázavským údolím na bruslích, který je ale pro mnohé závodníky největší výzvou. Na závěr je připravena jedenáctikilometrová trať lesem na horských kolech.
Celý sportovní den je koncipován tak, že soutěžit budou děti a kvadriatlonovou trať si můžete střihnout taky v týmech, třeba jako rodina nebo parta kámošů. Registrovat se lze na webu www.welzluvkvadriatlon.cz.
Za positivSU si ale oba hlavní organizátoři Pavel Bruštík a Jan Hanuliak zaslouží ještě jednu pochvalu. Jméno Jana Welzla v názvu závodu není pouhým "zneužitím" jeho popularity, pořadatelé kvadriatlon sestavili, a pak hlavně propagovali podobně zarputile, jako se o místo na slunci ve své době musel prát Welzl, který svými souputníky zůstával často nepochopen, či dokonce vysmíván. On byl nakonec přijat mezi Eskymáky, stejně jako kvadriatlon byl uznán za zajímavé sportovní klání. Však se 18. 7. přijeďte přesvědčit.

Foto (zdroj): archiv Welzlův kvadriatlon