Zábřeh podpořil záslužné věci - Charitu a Sokola

20.10.2020

Město Zábřeh, vědomo si svojí spoluzodpovědnosti za rozsah a kvalitu sociálních služeb, které k životu ve městě patří, schválilo balíček dotací.
Zastupitelé na tuhle oblast hodně mysleli, a tak si Charita Zábřeh odnáší 150 tisíc korun na provoz SeniorTaxi, které tak dobře slouží lidem při cestě k lékaři či na úřad. Dalších 900 000 Kč putuje do zábřežské Charity na její celoroční činnost. Za to městu velké uznání, však tahle nestátní nezisková organizace poskytuje sociální služby a zdravotní péči v celkem 72 obcích a městech jižní poloviny okresu Šumperk, její role je v sociální oblasti nezastupitelná. Dalším chválihodným počinem Charity je provoz veřejných toalet, které provozuje jako chráněné pracoviště pro 3 zaměstnance se zdravotním omezením. Na to z rozpočtu města půjde 200 tisíc Kč.
Se žádostí byl u zastupitelstva také tělovýchovný Sokol. Ten chystá rozsáhlou rekonstrukci sociálních zařízení za skoro 13 milionů, z čehož 7 a půl miliony již poskytl Olomoucký kraj, ze zábřežské radnice jde Sokolu 2,7 milionů Kč.
3x hurá, že peníze jdou na dobré věci.

Foto (zdroj): město Zábřeh