Zábřeh má databázi fungujících živností

11.04.2020

Pojďme si říct, že město jako takové toho pro podnikatele ze své vůle nemůže udělat až tak moc. Nemá na to nástroje, nemá na to peníze, nemá na to znalosti... Ta podpora může být spíše symbolická, morální řekněme.
Jak dochází k postupnému uvolňování pravidel, některé obchody otevírají, opět se nabízejí některé služby, je pro lidi problematické se o tom spolehlivě dovídat. Hodilo by se na jedno místo koncentrovat informace o tom, kdo je obyvatelům města k dispozici. Město Zábřeh na svém webu zprovoznilo stránku 'Hlásíme otevřeno!', kam se mohou přesně tyto firmy registrovat. Všechny obchůdky, řemeslníci a živnostníci se dostanou do databáze zobrazené na webových stránkách města.
Pak mají Zábřežané šanci se dovědět, že už funguje třeba IT prodejna CORPA, mají otevřeno elektroprodejny Kalous i Urbánek, v Levandulové kavárně dostanete v úterý a čtvrtek kávu s sebou, každý všední den je vám k dispozici obchůdek konzervárny Via Delicia atd. atp. Zápisů bude přibývat, neboť se hlásí další a další subjekty.
Co říkáte vy, nám se líbí, že je tu jakási snaha těm podnikatelům pomoci.