Zábřeh lídrem cirkulární ekonomiky

10.09.2019

Město Zábřeh dost pracuje na tom, aby se stalo městem, ve kterém prostě chcete žít. Teď máme na mysli aktivity městské firmy EKO servis. Její snahy směrem k cirkulární ekonomice, jež má být nedílnou součástí udržitelného rozvoje města, přináší další a další úspěchy.
Moc sympatické, a hlavně funkční je RE-USE centrum, které vrací do oběhu již vyhozené věci jinak směřujícím na skládku. Uvědomělejší Zábřežané mají díky téhle provozovně možnost postoupit stále funkční vybavení svým spoluobčanům a omezit tak plýtvání celé společnosti. To, co je pro někoho nemoderní nebo co v domácnosti dostalo novou, mladší konkurenci, má příležitost k prodloužení životního cyklu. Starý nábytek a jiné vybavení domácnosti, různé hračky, sportovní náčiní, ale taky nošené oblečení, přečtené knihy... to vše je k dispozici za velmi příznivé ceny k zakoupení v RE-USE Zábřeh na Školské ulici, určitě stojí za návštěvu. Buď k nákupu něčeho zajímavého anebo třeba k prodeji něčeho nepotřebného.
V podání EKO servisu odpad není něco, co pohodlně odveze na skládku, pro něj je to komodita, s níž se dá dále nakládat. Zábřeh třídí odpad, včetně jedlých olejů, jeho certifikovaný kompost je nejkvalitnějším v zemi a vedení společnosti jistě nachystá další novinky.