YEScyklo se chystají na Šumpersko

13.04.2019

No, touhle dobou už byste měli mít všichni fandové cyklistiky oprášená kola, už po jarních servisech a pomalu začínat najíždět jarní kilometry. Jeseníky jsou velmi přátelské k horským kolům, jejich uživatelé tu najdou pestrou paletu terénů, vzdáleností i profilů.
Dobrou zprávu máme pro všechny cykloturisty. Sdružení cestovního ruchu Jeseníky provozující úspěšný projekt značených cyklotras na jesenické straně hor YEScyklo, připravuje expanzi i na šumperskou stranu Jeseníků.
Silou konceptu je to, že trasy jsou vlastně okruhy, čímž cyklistům odpadá starost s plánováním vyjížďky, volí si pouze náročnost terénu, případně místa, která chtějí navštívit. Na Šumpersku se počítá se zprovozněním první várky v příštím roce, ale už teď probíhá trasování okruhů, výpočet náročností a budou zahájeny kroky směrem k zajištění financí. Na kole se díky značkám budete určitě pohybovat v okolí Dlouhých strání, ale i jinde v Koutech a Loučné, počítá se i s trasami v blízkosti města Šumperk.
Vězte, že na Jesenicku YEScyklo aktuálně tvoří 10 okruhů v celkové délce přes 220 kilometrů, přičemž nabídka neoslovuje jenom místní bikery, dostává se do itinerářů návštěvníků našich hor.