YEScyklo expandovaly z Jesenicka na Šumpersko

05.10.2021

Cyklistika je to, co poslední léta dělá Jeseníky jednou z nejatraktivnějších destinací Česka. Co nastartovaly Rychlebské stezky, pokračovalo rozvojem dalších bike center třeba v Koutech, Karlově, na Dolní Moravě, ve Vrbně... Pak přišel boom elektrokol a i zde Jeseníky reagovaly mezi prvními a dnes nabízejí možná nejkvalitnější pokrytí dobíjecími stanicemi.

Jako alternativu vůči trailům, na nichž je předpokladem jistá zkušenost cyklisty, vznikly YEScyklo, tedy okruhy vhodné pro řekněme průměrně zdatné cykloturisty (našince i návštěvníky). Projekt dnes čítající 26 různě náročných okruhů vzniknul na Jesenicku, kde i díky Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu etabloval natolik, že expandoval na šumperskou stranu Jeseníků.

Minulou středu bylo slavnostně otevřeno 16 nových okruhů namotaných v okolí Koutů nad Desnou, Rapotína, Rudy nad Moravou... V součtu 347 kilometrů různě náročných tras, na nichž se nachází i elektronabíječky, takže pro milovníky horských kol ze všech koutů republiky skvělý motiv plánovat příští léto ježdění po YEScyklo.

A tímhle to nekončí, lokální aktivita nabývá celoregionálního významu, už se pečou YEScyklo na Zlatohorsku (r. 2022 ) a Staroměstsku (r. 2023).

Skvělá práce, všichni!

Foto (zdroj): Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu