Výzva Davida Jílka - vystoupat na Everest a pomoci při tom

16.03.2021

Sportovci mají velká srdce, o tom jsme přesvědčeni a svědectví o tom podává úspěšný zábřežský triatlonista David Jílek. Jako trojnásobný vítěz Wintermana jistě nemá s motivací problém, přesto si na sebe upletl jednu specialitu, snad aby své tělo potrestal za to, že díky hromadě zrušených závodů nedostává co proto.

Jenže tahle speciální výzva má ještě jeden rozměr, který ční nad sportovním výkonem, o který se tenhle borec v sobotu 20. března pokusí ve středisku Kouty. Nebude to žádná selanka, David se rozhodl v ten den nastoupat 8 849 m, tedy tolik, kolik měří nejvyšší hora světa. A to pořád není všechno. Akce je spojena se sbírkou na dvě nemocné děti, heroický pokus Davida Jílka má přilákat pozornost co největšího počtu dárců. Ti svými penězi pomohou malé Elence ze Šumperka, která se narodila s cystickou fibrózou a Románkovi ze Zábřeha, jemuž lékaři diagnostikovali nádor v bříšku.

Do děje triatlonista vtáhl Charitu Zábřeh a i ona mu bude v sobotu fandit buď na skialpech, to pokud bude sníh, anebo na kole, zavládne-li pod Dlouhými stráněmi jarní počasí. David odhaduje, že se se "zdoláním" Everestu bude prát okolo 15 hodin, vy mezi tím můžete posílat peníze přes Darujme.cz, na tomhle linku, už nyní je na účtu přes 200 tisíc.