Vysoká škola v Šumperku je skvělá věc

24.10.2019

Jako chápeme, že za 17 let už přítomnost vysoké školy ve městě poněkud zevšední, my bychom ale chtěli připomenout pozitivní efekty takové skutečnosti.
Ostravská Vysoká škola báňská - fakulta strojní má v Šumperku vlastní detašované pracoviště již od roku 2002. Za tu dobu v zázemí rodného kraje absolvovalo vysokoškolské studium přes 500 lidí. Lze předpokládat, že podstatná část z nich zůstala na Šumpersku. Hodilo by se vědět, kolik z těch, kteří při denním či kombinovaném (dálkovém) studiu VŠB dokončili, by se na tuhle školu ani nevypravilo, nebylo-li by možné studovat v Šumperku. To by mohlo být zajímavé číslo.
Stále před pár dny začal akademický rok i pro dvacítku prváků, z nichž se po slavnostní imatrikulaci v klášterním kostele oficiálně stali vysokoškoláci. Tím momentem odstartovali svoji cestu k akademickému titulu, ale ten není tím hlavním, po čem studenti půjdou. Mnohem více půjde o znalosti, kontakty , nové impulsy a zkušenosti.
Náš region trpí odchody mladých, moc důležité, aby zdejší zaměstnavatele nabídli novým bakalářům a inženýrům perspektivní kariéry.
A tak "Gaudeamus igitur..." ;-)

Foto (zdroj): archiv město Šumperk