Vodák Karel Rašner sportovcem roku v Zábřeze

22.01.2020

Vsadíme se s vámi, že páteční vystoupání Karla Rašnera na nejvyšší stupínek v soutěži o sportovce roku Zábřeha za prvé nebylo poslední a za druhé z hlediska cennosti kovů, které na podobných pódiích bude přebírat, půjde kvalitativně zásadně nahoru. Ono, když jste v šestnácti letech držitelem pěti světových medailí, je vcelku oprávněné se ptát - "Nepřiveze ten kluk jednou medaili z olympiády?".
Buďme ale féroví ke všem sportovním reprezentantům města Zábřeha, kteří minulý týden převzali z rukou pana starosty Johna ocenění, všichni si zaslouží aplaus, byť ten Karlův úspěch je hodně pronikavý. No, na druhou stranu obhájce loňského zlata, Pavel Pumprla, byl minulý rok u velikého basketbalového úspěchu české reprezentace v Číně, za což mu město udělilo speciální ocenění za dlouholetou činnost. V pořadí druhým sporťákem byl skvělý triatlonista, český šampion, David Jílek. Oba kluky pak doprovodil dráhový cyklista Robin Wagner, aktuálně držitel stříbra z republikového mistráku. Do příslovečné TOP 10 proklouzli ještě 4. Petr Horvát (orientační běh a plavání, 5. Marek Minář (orientační běh), 6. Radka Štýbnarová (triatlon), 7. Petr Fochler (caniscross), 8. Zuzana Pumprlová (atletika), 9. Iva Gieselová (atletika) a 10. Jiří Šíp (plavání).
Všem sportovcům přejeme další super výsledky, mraky motivace a chuti trénovat a hlavně zdraví. Myslíme tím ale i ty zábřežské sportovce, kteří provozují sport jen na hobby úrovni.
Karle Rašnere, ty chlape, ty nám jednou předvedeš velký výsledek a bude v barvách reprezentace Česka ;-)

Foto (zdroj): archiv Karel Rašner ml.