Více filmů, seriálů a reportáží ze Šumperska

17.07.2019

Každý rok na začátku července se do Karlových Varů sjíždí celá filmová smetánka, kterou ozdobí pár hollywoodských hvězd. Něco přes týden Vary jsou doslova pupkem české kinematografie a pokud chcete s klapkou a kamerou něco znamenat, nemůžete tam chybět.
V průběhu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary si tu dalo dostaveníčko i všech 11 regionálních kanceláří, aby zde přesvědčovaly producenty o výhodách natáčení právě ve svých regionech. K naší velké radosti tam nechyběla ani regionální filmová kancelář Jeseníky Film Office, která stojí za většinou filmových a televizních záběrů z okresu Šumperk. Tenhle subjekt zabývající se aktivním oslovováním a podporou filmových štábů (nejen) z Česka je projektem organizace destinačního managementu Sdružení cestovního ruchu - Jeseníky, jemuž úspěšně šéfuje bývalý obchodní ředitel Priessnitzových léčebných lázní Tomáš Rak.
Už jsme si zvykli, že v Toulavé kameře z programu České televize jsou regionální pamětihodnosti a atrakce častými aktéry. Teď se tu natáčí pohádka O princezně zakleté v čase, nepochybně se můžeme těšit na další filmové úlovky.
Co si budeme povídat, Šumpersko o sobě potřebuje dávat vědět, vždyť v Praze si o nás myslí, že ... však to znáte, že "lezeme po stromech" ;-)

Foto (zdroj): archiv Czech Film Commission