Více bydlení v okrese Šumperk

19.08.2019

Všechno se vším souvisí, a když přijde řeč na opravdové problémy Šumperska, často je za jeden z nich považována nedostatečná nabídka bydlení. Argumentují tím mladí, když se chtějí odstřihnout od rodičů, přiznávají to zástupci realitních kanceláří, lze to slýchat i z úst regionálních politiků. A slabá nabídka bytů pak též přispívá k vylidňování okresu.
Pro vás všechny máme dílčí pozitivní zprávu. Dle dat Českého statistického úřadu došlo v 1. pololetí 2019 v Olomouckém kraji k výraznějšímu meziročnímu nárůstu počtu zahájených a dokončených bytů, což platí i pro okres Šumperk. V první půli roku 2019 zde bylo rozestavěno 159 bytů (+4 %) a dokončeno 137 bytů (+59 %).
Pokud k tomu všemu přičteme zamýšlený projekt Bratrušovská v Šumperku, parcely pro rodinné domy v Mohelnici, s nabídkou pracuje většina měst a obcí okresu ..., můžeme hovořit a dobrém trendu.
Jako není to všelék, ale aktivní stavebnictví je vždycky lakmusovým papírkem kondice ekonomiky, tak si přejme, aby čísla vydržela i v druhém pololetí roku.
Šumpersko jede ;-)