Víc šumperských středoškoláků online

08.01.2021

Jak první informoval Šumperský REJ, i do Šumperka dosáhla pomoc platformy Česko.Digital. Ta stojí za několika aktivitami akcelerujícími digitalalizaci České republiky, hlavně státní správy.

S úderem první vlny koronakrize, se dobrovolníci z Česko.Digital opřeli i do pomoci českým školám s přechodem na distanční výuku. Jedním z výsledků je portál Učímeonline.cz. Jeho součástí je mimo jiné sbírka počítačů, jejímž cílem je dostat počítače, a tedy i vzdělávání, k co největšímu počtu dětí. Tímhle způsobem už vybrali 2311 repasovaných počítačů a 20 z nich před Vánocemi doputovalo mezi studenty Střední školy železniční, technické a služeb.

Přičteme-li k této pomoci další dvacítku laptopů, které už dříve zakoupila škola, je to už 40 dětí hardwarově vybavených na online vzdělávání. Nejen, že je to skvělé řešení teď během pandemie, tahle digitální zkušenost už se dětem bude hodit i do jejich profesního života, kde práce z domova nebude ničím výjimečným.

#stredniskolazeleznicnitechnickaasluzeb #stredniskolasumperk #ceskodigital #vyukaonline #distancnivyuka #podporastudentu