V Zábřehu ochutnáte svět

11.05.2019

Neděláme to často, vlastně úplně výjimečně, že na positivSU propagujeme konkrétní akci. Jenomže ta, co se chystá 18. května do Zábřeha, je významným počinem z hlediska komunitního života města.
Food festival Jídlo na ulici je doslova synonymem pro městský život, tj. ten, za kterým třeba odchází zdejší mládež. Je fajn, že 'zažít město' půjde právě na téhle přehlídce pouličního jídla. Ta proběhne ve Farní ulici a návštěvníci se mohou těšit na gastronomickou výpravu napříč světem. Ve food truckách půjde ochutnat speciality kuchyně španělské (např. paella), mexické (burritos), argentinské (empanadas), belgické (hranolky na sádle), francouzské (palačinky), americké (burgery), vietnamské (bun bo nam bo) ... Z domácích luhů a hájů půjde s kůži na trh třeba loštická tvarůžková cukrárna, zábřežská Via Delicia, božské koláčky paní Doležalové z Hrabové a mnoho, mnoho dalších pokrmů a pochoutek.
Jasně, že tenhle festival nenahradí cestování jako takové, ale občanům Zábřežska rozhodně ukáže pestrost světa, variabilitu různých kuchyní a konec konců i nabídku toho, co máme za domem - lokální suroviny, lokální výrobky ...
A u jídla a pití se budou lidé náramně bavit, to platí po celém světě, že jídlo spojuje. Zapisujte do kalendářů food festival Jídlo na ulici, bude žranice, na kterou vás zve organizátor Vratislav Jarmar.

Foto (zdroj): archiv Jídlo na ulici