V Šumperku odstartuje prestižní závod

14.02.2021

Je-li pro vás jízdní kolo aspoň trochu i sportovní náčiní, pak se s námi shodnete na tom, že Šumpersko a Jeseníky jsou ke sportu zvanému cyklistika hodně příznivě nakloněny. Tedy ovšem, zima je tu dlouhá, nějaké tři měsíce v roce může ježdění na kole docela bolet, protože sníh, ale jinak?... Drapáky horského kola i galusky tzv. závodničky tady pro sebe najdou desítky kilometrů "potravy".

Vědí to i pořadatelé cyklistických závodů, dokonce i těch velkých, a tak už plánují itinerář. Jako třeba nejprestižnější silniční etapák konající se na území České republiky - Czech Tour. Letos ho čeká již 13. ročník. Jeho peloton je vždycky vyšperkován nějakými top světovými týmy, co můžete sledovat na Tour de France, borci s oholenýma nohama se tradičně prohánějí po silnicích Olomouckého kraje, bojují i se zdejšími kopci.

Letos to bude o trochu speciálnější pro Šumperk, který se v neděli 22. srpna stane startovním městem dokonce královské etapy Czech Tour. Tak to poznačte do kalendáře a přijďte se k radnici podívat, má to atmosféru.

Foto (zdroj): Czech Tour