V Šumperku odstartoval útok na Covid-19

11.01.2021

Pojďte se chvíli dívat na koronavirus jako vědci, jako lékaři, jako epidemiologové, imunologové, vakcinologové..., jako odborníci, kteří když mluví o nebezpečnosti současné pandemie, se nemusí ohlížet na to zbylé, co se vám vedle plnících se nemocnic ve státě děje, od zavřených škol, obchodů a restaurací, přes kolabující sociální služby, až po konspiracemi zaplevelený veřejný prostor.

Když člověk poslouchá tyhle experty, teprve pak si uvědomí, že je to vlastně veliký úspěch, že se farmaceutickým firmám povedlo vyvinout vakcíny v rekordně krátké době. Taky na tom pracovaly desítky špičkových pracovišť. Přece je-li vakcinace jedinou opravdovou cestou světa k normálu - říkají ti odborníci, tak je to skvělá zpráva.

A ještě skvělejší zpráva je, že se v Šumperku už také rozběhlo očkování - tedy ten přímý útok na vir SARS-CoV-2.

V první vlně očkování (do Šumperka doputovalo 110 dávek) šlo o zdravotní personál Nemocnice Šumperk. Všichni lékaři a zdravotníci téhle nemocnice i všichni zdravotníci záchranky zasluhují naši hlubokou poklonu za to, co pro nás už od jara dělají. A co pro nás ještě budou muset udělat, neboť počty nakažených a hospitalizovaných rostou. Že jsme na vrcholu, je zbožné přání, nikoli jistota.

Olomoucký kraj už rozjel očkování v domovech pro seniory a měl by co nejrychleji připravit krajskou strategii pro hromadné očkování lidí, ať Šumpersko prožije normální léto.

#koronavirus #koronavir #covid19 #ockovani #vakcinace #nemocnicesumperk #sumperk #sumpersko #vratmezivotdonormalu #lockdown #sumperskobojuj #zachrankasumperk

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Pohledem silničářů byla letošní zima vcelku náročná a je to poznat i na stavu některých silničních úseků. Asfalt dostal zabrat hlavně u vozovek nižších tříd, proto vedení Olomouckého kraje musí reagovat - chystá na to peníze.

Dneska přinášíme více otázek než odpovědí, řeč bude o trendu, který někomu přináší radost, někomu dělá vrásky, cesta z deprese je však nasnadě - akcelerovat pozitiva, odstraňovat negativa.