V Jeseníkách jezdí skibus

04.01.2020

Tahle zpráva je určena všem vyznavačům zimních sportů (sjezdovky, prkno, běžky, skialpy) a zimního pohybu (sněžnice, boby, pěšky) po Jeseníkách. A ještě víc padne na úrodnou půdu u těch, kteří za sněhem jezdí do Koutů či na Červenohorské sedlo.
Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu dnes spouští druhou sezónu skibusu, který vás o víkendech pohodlně dopravíte do zimních resortů na Červenohorské sedlo a do Koutů, které pod tíhou najíždějících aut docela často kolabují. Vy se tomu v teple autobusu vyhnete, a ještě za zimou přijedete s o trošku menší uhlíkovou stopou. Pro vás ale bude hlavní, že se dostanete až ke sjezdovce/bílé stopě.
Nenechte se zmást dojmem, že by tenhle skibus byl určený jen pro návštěvníky Jeseníků, vůbec, slouží i místním. Od 4.1. do 15.3. bude vyrážet v sobotu a neděli z Koutů (9.15 a 15.55) na Červenohorské sedlo a dolů do Filipovic a Jeseníku. V opačném směru se pak dostanete okolo 16 hod.
Neláká vás běžkování kolem horní nádrže Dlouhých strání? Nemáte v plánu vyjít si/vyběhnout k vysílači na Praděd? Necítíte potřebu okusit vyhlášené sjezdovky na sedle? A nechcete při tom sáhnout po ekologičtějším způsobu dopravy?
Detaily k jízdnímu řádu najdete tady.
Užívejte zimu.

Foto (zdroj): Michal Klajban