Úspěšný šumperský americký fotbal

29.07.2019

Co se stane, když ve sportu smícháte tři základní ingredience úspěchu - vášeň, odhodlání a trpělivost? No něco vyhrajete! Všimněte si, že ve výčtu přísad není nic o samotném sportovním umu a talentu. Jistěže ten je důležitý a fotbalový Šumperk nikdy neporazí Barcelonu, ale pokud se utkávají soupeři podobné výkonnosti, o úspěchu rozhoduje právě ten "nadsportovní" zápal.
Šumperský klub amerického fotbalu Šumperk Dietos https://www.dietos.cz/ to předvádí tak trochu od svého založení v roce 2006. Co všechno museli hráči s realizačním týmem a vlastně i s fanoušky prožít, než před pár dny zvedli nad hlavu pohár pro vítěze 3. ligy 'Bronze bowl', to by vydalo na knihu s názvem 'Nikdy to nevzdávej' ;-)
Jen lehké připomenutí, že klub vznikl jako ryze amatérský, a i jeho krůčky k zapojení se do ligy vedly přes přáteláky, objíždění turnajů, k tomu neustálá obměna kádru ... vlastně se souběžně s tím formovala vůbec pozice amerického fotbalu v ČR ... Kluci to všechno překonali a ejhle, letos vyhráli 3. nejvyšší soutěž a zajistili si postup do 2. ligy. Srdce vám zahřeje, pokud s někým z hráčů pokecáte o finálovém duelu proti zlínským golemům, kde to celý tým zvládl hlavně přes morálku. Dlouhodobí marodi se navlékli do chráničů a všichni kluci zatnuli zuby a s obrovskou koncentrací smetli soupeře 6 ku 37. To jsou ty emoce, pro které ten sport děláte.

Foto (zdroj): archiv Šumperk Dietos