Úspěch šumperských kadeřnic na mistrovství Evropy

17.02.2020

Přesně takhle by to mělo vypadat, deváťák si vybere střední školu, a ta mu pak nabídne natolik zajímavou výuku a kontakt s praxí, že se dítě pro daný obor totálně nadchne a už během studia pracuje na tom, aby hned v prvním zaměstnání patřilo k nadprůměrným.
Tohle se teď děje u dvou holek ze šumperské Střední školy železniční, technické a služeb, které se zúčastnily kadeřnického mistrovství střední Evropy. Bára Možná v soutěžním tématu sci-fi udělala z modelky elfku, za což si vysloužila umístění v top 10. Druhá reprezentantka školy Nikola Franková to v kategorii foukaná a ondulace dotáhla ještě dál, vybojovala úžasné 2. místo. Její modelka představovala strom.
Při pohledu na finální účesy je i laikovi jasné, že za takovým výsledkem jsou hodiny a hodiny práce, které holky odmakaly nad rámec výuky. Bude velmi zajímavé sledovat náběh kariér obou budoucích kadeřnic po dokončení školy, ony už teď pochopily, že za úspěchem stříhání, foukání, barvení apod. stojí skvěle zvládnuté řemeslo. Na tomhle pod dohledem učitelky odborného výcviku paní Gahaiové už nějakou dobu pracují. Tleskáme děvčatům, dáváme palec nahoru škole.

Foto (zdroj): archiv SŠ železniční, technická a služeb