Úspěch spisovatelky Anny Strnadové

12.09.2019

Vždycky zahřeje šumperskou duši, když někdo místní zaznamená nějaký pronikavý úspěch. Aktuálně se to povedlo dlouholeté pedagožce a ředitelce ZŠ v Petrově nad Desnou, paní Anně Strnadové. Coby spisovatelka uspěla se svojí nejnovější knihou Maxl žhář v uznávaných Literárních cenách Knižního klubu, z nichž si odnesla cenu týdeníku Reflex za druhý nejúspěšnější rukopis za rok 2019. Díky tomu paní Strnadová dostala možnost vydat knihu pod renomovanou značkou Knižního klubu, což tedy může mj. přinést zajímavé prodeje a taky publicitu k prodejům vedoucí. A celý okres Šumperk se může tetelit blahem.
Samotný román Maxl žhář, autorčina šestá kniha, je tragickým příběhem tesaře Maxla Novotného odehrávajícím se v Posázaví v nelehkých dobách druhé poloviny 19. století. Více neprozradíme.
V souvislosti s dílem rodačky ze Šumperska chceme upozornit na jiné její dílo - novelu V oknech červené muškáty, která čtenáře provede obdobím od druhé světové války po současnost a tím hlavním je, že se děj odehrává tady u nás, v podhůří Jeseníků. Tahle knížka by neměla ve vaší knihovně rozhodně chybět.
Přejeme spisovatelce, ať jí psaní i nadále baví, ať se jí drží múza a těšíme se na něco dalšího.

Foto (zdroj): archiv Městská knihovna T.G.M. Šumperk