Úspěch bludovských hasičů

02.10.2019

Co hýbe společenským životem ve většině obcí? Přesně, činnost dobrovolných hasičů. Tedy tak, neupírejme jim jejich hlavní poslání - ochranu zdraví a majetku občanů. Spolu s profesionálními hasiči jim tohle jde náramně. Členové sborů dobrovolných hasičů mají ale také soutěživého ducha, a tak se utkávají mezi sebou v tzv. hasičském sportu. A mají srdce na pravém místě, takže stojí za zábavou v každé vesnici či městě.
Porota z pořadatelského Hasičského záchranného sboru ČR každoročně nominuje do ankety Dobrovolní hasiči roku sbory, které za sebou mají buď vydařené hasičské zásahy anebo se zasadily o propagaci činnosti dobrovolných hasičů.
Reprezentantem Olomouckého kraje bude taky Sbor dobrovolných hasičů Bludov, jehož mladí hasiči uspořádali dopoledne pro postižené děti. S akcí 'Hasičina pro všechny' se nominovali mezi 5 nejlepších sborů v téhle kategorii, neboť se zasloužili o propagaci činnosti dobrovolných hasičů. Mají tak šanci uzmout si něco z finančních a věcných cen, mezi první tři z každé kategorie se celkem rozdělí 1 850 000 Kč a záchranářská technika v hodnotě 400 tis. Kč.
Krásně se úspěch Bludova potkal s jejich letošním 140. výročím od založení sboru, takže už bez ohledu na výsledek soutěže je rok 2019 úspěšný.
A pořád nezapomínejme, nač hlavně tu chlapy hasičský máme, chrání nás před červeným kohoutem. Ale hlasovat pro jejich počin můžete, to zase jo. Pojďte na to na stránkách www.adhr.cz/hlasovani-sbory. Děkujeme.