Ukliďme okres Šumperk

05.04.2019

Dostává se nám všem veliká příležitost, udělat Jesenicko hezčím místem. Celonárodní aktivitu 'Ukliďme Česko' možná znáte, je to velmi prostý, ale funkční nápad. Dobrovolní organizátoři úklidů, kterými mohou být obce/města, školy, firmy či zájmová sdružení si vyberou místo, na němž v den D (sobota 6.4.) chtějí uklidit. Tohle místo zanesou do mapy 'Ukliďme Česko' a pak už jen čekají, kolik dobrovolníků se k nim přidá. Může jít třeba o černou skládku, veřejné prostranství nebo příkop u silnice. Garantujeme vám, že vedle sebou budou makat starosta s řidičem, student s ředitelem školy, číšník vedle úředníka, dobrovolný hasič s manažerem ... bude to takový komunitní teambuilding.
Také na Šumpersku, Zábřežsku a Mohelnicku se úklidová akce uchytila, zítra budete mít možnost vyvenčit košťata, hrábě a pracovní rukavice třeba v potoce Staříč v Jindřichově, odpadky zmizí v obci Písařov, dobrovolní hasiči verbují na úklid Bludova, jarní úklid ale proběhne také v Loučné nad Desnou, Branné, Rapotíně a několika místech Šumperka, Zábřehu a Mohelnice a mnoha dalších obcích za to vezmou. Zájemci pozor, ne všude proběhne akce 'Ukliďme Česko' právě 6. dubna, to se ale dočtete v mapě akce.
No a co s vámi, které jsme nepřesvědčili k zapojení se? Tak pojďte máknout na úklidu aspoň na svojí zahradě či dvorku, ať je radost k vám zpoza plotu nakukovat, což? :-)
Přejeme vám, aby bylo sobotní plivnutí si do dlaní korunováno večerním hřejivým pocitem u srdce a pálením mozolů na rukou.