Třídění odpadů není nikdy dost, ví Hanušovice a Mohelnice

02.07.2019

Mno, od nás neuslyšíte doporučení připravovat si smažené pokrmy, pokud tedy nejde o smaženého kapra na Štědrý večer anebo řízek na slavnostní oběd. Jinak razíme názor, že v oleji plující maso nebo zelenina nejsou úplně OK.
No, a když už tedy podlehnete kouzlu smažených jídel, které souhlas s vámi, jsou často fakt chutná, dejte si práci s tím, jak použitý olej ekologicky zlikvidujete. Víte, odpady a voda jsou možná největší výzvy pro lidstvo 21. století, pojďte patřit k těm zodpovědnějším, jímž na planetě Zemi záleží. A vaše obce vám jdou vstříc. Jako třeba aktuálně Hanušovice a Mohelnice, které do bloku kontejnerů na papír, plasty a sklo přidávají na některých místech nádoby na použitý kuchyňský olej. Viděli jste někdy fotky nebo videa, co umí olej udělat v kanalizaci za neplechu? Nepřáli bychom vám být instalatérem, který se zabývá čištěním domovních kanalizací nebo městských stok. Je to ošklivé, je to zapáchající, je to nebezpečné.
Jakmile usmažíte, nechte olej vychladnout a přelijte ho do uzavíratelné PET lahve, kterou budete doma někde v rožku skladovat, cestou do města pak vyhodíte litr a půl přepáleného tuku do příslušného kontejneru. Jen si zkuste představit ten efekt, když to začne dělat třeba už jen třetina obyvatel. A my v positivSU jsme optimisté, určitě se vás zapojí většina.
Předem díky.