Triatlonista David Jílek bronzový na Mistrovství ČR

25.08.2020

Triatlonisté jsou pro nás takoví polobozi, podobně jako atletičtí desetibojaři, i tihle borci a borky musejí speciálně na té dlouhé závodní variantě předvést obdivuhodné výkony.
Tak posuďte sami, zábřežský sporťák David Jílek musel pro bronzovou medaili z Mistrovství ČR v dlouhém triatlonu zvládnout 3,8 km plavání, 180 km na kole, a pak uběhnout maraton, to celé za 8 hodin a 46 minut. Přijde vám to jako běžný sportovní výkon?
A jedna věc je závod, jenže si zkuste představit ty objemy kilometrů, ty hodiny času, jež musí David absolvovat během přípravy na takto důležitý závod. Železnou motivaci musí mít někdo, kdo touží skloubit tyhle tři disciplíny, ve všech být nadprůměrný, a k tomu zvládne načasovat formu do klíčového závodu. Možná je to tím, když se podíváte na závodní program Davida Jílka, že on se vlastně připravuje právě díky četným účastem na triatlonových kláních, prostě trénuje závoděním.
Opakujeme tedy to zásadní, David Jílek ve slovenských Piešťanech vybojoval na začátku srpna cenný bronz na Slovakmanu, v jehož rámci se konalo i mistrovství republiky. To opanoval favorizovaný Tomáš Řenč před legendárním Petrem Vabrouškem, který třetího Davida porazil jen o tři minuty.
Díky Davide za super reprezentaci Zábřeha.

Foto (zdroj): archiv David Jílek