Tři úspěšné rodinné firmy okresu Šumperk v žebříčku Forbes

25.05.2020

Asi tak 14 článků na positivSU, jimiž vám dokazujeme, jak dobré je Šumpersko, nahradí jedna zpráva prestižního magazínu Forbes. Časopis zaměřující se na české úspěchy vydal svůj žebříček 150 nejlepších rodinných firem ČR, okres Šumperk v něm má tři zastoupení.
Nejvyššího postavení dosáhl rodinný hotelový a lázeňský řetězec Royal Spa. Martin Plachý se sestrou Veronikou dotáhl skupinu, do níž patří Lázně Velké Losiny, na 85. místo žebříčku, to za tržby 481 milionů korun (průměr za 2017-2019).
Loštický Ladislav Brázdil se syny Ladislavem a Jiřím dotáhli svoji strojírenskou firmu ZLKL na 103. příčku. Moravští kovoobráběči se v hledáčku Forbesu objevují už vcelku tradičně, letos je to za tržby 515 milionů.
A také Zábřeh se může pochlubit úspěšnou rodinou firmou. Tou je oknařské Sulko rodiny Suchánkových, konkrétně dvě generace - zakladatel a majitel Libor a jeho syn Petr, který Sulko aktuálně řídí. Tržby těsně pod půl miliardy vytáhly Sulko na 136. pozici.
Symbolické poplácání po ramenou posíláme Plachým, Brázdilovým i Suchánkovým, ale taky každému jednomu jejich zaměstnanci, vždyť se na tom rodinném úspěchu spolupodílí.