Tesaříkovy světové hodinky ze Šumperka

10.04.2019

Wow nebo spíše woowa, to je ale krásná story s jistým šumperským rodákem Pavlem Tesaříkem. Ten vám dá lekci z entuziasmu, který je potřebný na začátku každého podnikatelského rozjezdu. V momentě, kdy se Pavel začal orientovat na svůj sen - mít vlastní dřevěné hodinky, všechno kolem tomu podřídil. Výdělky z brigád šly do matrace, diplomová práce na VŠ byla o výrobě dřevěných náramkových hodinek, k tomu v samotném podnikání zúročuje to, co se naučil na šumperské střední odborné škole (skvěle balit produkt), potažmo na brigádách (prodávat férově). Mládeži, pod tíhou těchto důkazů, vybírejte si pečlivě brigády, školy či další sebevzdělávání, ať máte šanci napodobit Pavlův úspěch.
Ten, ač nevystudoval hodinářství ani design, je dnes producentem vlastních dřevěných hodinek, které jsou vyráběny v Hongkongu zcela podle jeho návrhů. Takže on je hodinář, on je designér. Tedy tak, pouzdra a řemínky pochází z Číny, strojky z Japonska. Značka Woowa (Wooden watches) je Made in Sumperk, kde se hodinky dárkově balí a z pošty na Gen. Svobody putují do asi čtyř desítek zemí světa, a to v 50 variantách.
Je to do velké míry 'one man show', ale Pavel pokaždé, když může, zapojuje do projektu místní - krabičky na hodinky vznikají v Rapotíně, záruční listy tiskne na speciální papír Reprotisk Šumperk, produktové fotografie fotí místní talentovaní fotografové, kamarádi pomáhají s online marketingem ..., no nějakým způsobem Woowa vytěžuje 10-15 lidí.
Teď se Pavel Tesařík soustřeďuje na růst na českém a slovenském trhu, ale samozřejmě mu pokaždé udělá radost, když na jeho e-shopu cinkne objednávka z USA, Tahiti, Singapuru, Chile, JAR ... K tomu se neustále zabývá vývojem nových hodinek, kdy se snaží kombinovat dřevo, kov, mramor, krystaly od Swarovského apod. Se mají na co těšit, fanouškové netuctových hodinek.
Nám z Pavlova příběhu úplně buší srdce a přejeme mu mnoho sil a úspěchů v krocení dalšího růstu, který bude logicky přicházet.