Ten, co zvedl Dejvické divadlo

03.04.2019

Šumperk umí herce a hokejisty, chtělo by se říci. A jeden, byť on je to původně hlavně režisér, se povedl nadstandardně.
Seznamte se, Miroslav Krobot. Šumperský rodák (narozen 1951) se sice profesně realizuje mimo náš region, kdy se přes divadla v Chebu a Hradci Králové 'prorežíroval' až do Prahy, dokonce do Národního divadla, mezi léty 1996 až 2014 však šéfoval Dejvickému divadlu a my můžeme neskromně říci, že má lví podíl na současném úspěchu souboru. Možný důvod? Přivedl si sem podstatnou část svého absolventského ročníku.
My to neřekli? Miroslav je totiž vedle režiséra a herce také docentem na pražské DAMU (od roku 2004), takže označit ho za jednu z nejvýraznějších postav současné umělecké scény není vůbec přestřelené. Všichni si ho musíte pamatovat z Aloise Nebela, Okresního přeboru, Účastníků zájezdu aj. Že má za divadlo prestižní Cenu Alfreda Radoka (rok. 2002) víte a co Český lev z roku 2005, chytáte se?
Co je na tom nejcennější, že Miroslav Krobot se ke svému rodnému kraji hrdě hlásí. Není málo, když svůj filmový debut Díra u Hanušovic natáčí tady. No a zdá se, že k Hanušovicím, přesněji tedy k pivovaru Holba, ho to táhne jaksi víc, stal se patronem povedené pivní speciality Keprník.
Těšíme se na jeho další práci.

Foto (zdroj): Alena Hrbková