Sýry manželů Hrdličkových z Brníčka

23.02.2019

Pokud byste chtěli nahlédnout pod pokličku poctivého venkova, ve vesničce Brníčko by se vám to mělo povést. Za dohledu stejnojmenné zříceniny hradu tady tradičními způsoby hospodaří manželé Hrdličkovi.
Na zdejším statku č.p. 32 najdete vše, co si pod tímto pojmem představíte - krávy, ovce, koně, pasteveckého psa, spoustu koček, čuníka ... A protože Michala a Soňu baví ruční výroba potravin z mléka (ovčího i kravského), přímo ze dvora si u nich můžete koupit to, co se zrovna namane. Běžně u nich seženete sýry čerstvé, uzené, pařené, zrající ... taky máslo. Pochopitelně vše v absolutní bio kvalitě a s láskou dělané. Ačkoli ukazatele v Brníčku vás povedou za 'Ofčími sýry', buďte si jisti, že zde dostanete i sýry z kravského mléka.
Tohle místo je synonymem života na vesnici 'po staru' a není pochyb, že manžele Hrdličkovi tenhle způsob života naprosto naplňuje a v jejich výrobcích se to odráží.
Nemáte-li zrovna cestu směr Brníčko, jejich ovčí a kravské sýry by měly být k dostání ve farmářských prodejnách na celém Šumpersku, dodávají i do některých farmářských řetězců (např. Sklizeno, Náš grunt apod.). Paráda!