Svobodné Šumpersko

17.11.2019

Právě jste rozečetli nejpozitivnější příspěvek, jaký se kdy na positivSU objevil, protože předchozích 348. článků by nevyšlo, kdyby okres Šumperk nebyl součástí svobodné země.
Už 30 let se tu učíme demokracii a samozřejmě to občas drhne. Možná taky proto, že svobodu jsme si osvojili velmi rychle, méně už nám to jde se zodpovědností, ale o tom jindy, ne dnes.
Dnes vy, kdo můžete, ohlédněte se za uplynulými třemi dekádami na Šumpersku, nemůžete nevidět ten úspěch. Vy, co jste mladší, nechte si od někoho povyprávět, jak to tu vypadalo do 17. listopadu '89, a pak se rozhlédněte kolem sebe, budete se muset zaradovat. Kolik se tu toho opravilo a postavilo? O kolik více se staráme o přírodu a životní prostředí vůbec? Kolik malých i velkých firem tu vzniklo a kolik lidí se na živnostenský list živí tím, čím sami chtějí? Projděte si v hlavě, kolik cizích zemí jste navštívili jenom vy a vaši známí? A kolik lidí navštěvuje náš region a co věcí tady kvůli nim vzniklo. Jak plné obchody prakticky čehokoli tu máme. Co vzdělávání - pestřejší nabídka, studium v zahraničí... vy si určujete, čím budete. A v neposlední řadě si taky přiznejte, že i to vaše hospodské hořekování na neschopnost politiků by se před třiceti lety neobešlo bez následků, na rozdíl od dneška. Ať žije naše krásné, demokratické a svobodné Šumpersko!
To, že náš prezident a náš premiér utekli oslavit 17. listopad na Slovensko, berte jen jako epizodu v nepochybně pozitivní budoucnosti České republiky - okresu Šumperk a makejte na tom, ať za deset let slavíme 40 let demokracie v ještě lepší zemi.