Světový úspěch Tilaku

30.05.2019

Člověk nemusí být profesionální horolezec, člen Horské služby anebo nadšenec lítající po lese v dešti, aby znal výrobky šumperského Tilaku.
Značka založená Romanem Kamlerem doma u šicího stroje v roce 1986 si za ty roky vybudovala u zákazníků neuvěřitelné renomé. Hlavní příčinou je nulová tolerance ke kompromisům, pokud jde o kvalitu, které musejí podstupovat řekněme standardní výrobci oblečení čelící hyperkonkurenční Číně či Bangladéši.
Tilak to dělá tak dobře, že mu to přineslo jeden respektu hodný úspěch. Znáte blog o tom nejlepším z módy, hudby a umění Highsnobiety? Tedy ono už je to mnohem více než blog, celé je to mediální platforma s pobočkami v Berlíně, New Yorku a Londýně. Články a recenze zde publikují kreativci a odborníci na značky, které pak čtou testeři a influenceři z celého světa. Co může pro firmu znamenat citace na tomto portále asi umíte odtušit. A šumperský Tilak se dostal do hledáčků Highsnobiety, je součástí žebříčku top outodoorových značek, v němž nechybí ti úplně úplně nej, jako třeba kanadští Arc'teryx, The North Face a Patagonia z USA či německý Jack Wolfskin. Tilak v žebříčku reprezentuje bunda Odin. Nosíte někdo?
Tilak, dobře ty.

Foto (zdroj): J. Sijka