Světový den vody, zásadní suroviny Šumperska

22.03.2020

Máte to někdy stejně jako my, že už se radujete i z deště nebo mokrého sněhu, protože když nic, tak příroda je za to ráda? ;-) Pokud ano, zřejmě už i vás pozitivním způsobem ovlivnil Světový den vody, který si připomínáme právě dnes.
Co si budeme povídat, náš region s vodou dosti zásadně počítá. Namátkou velkolosinské lázně mají vodu za de facto hlavní nástroj podnikání. Hodně dobrou vodu potřebuje taky hanušovický pivovar. Pro zemědělce je důležité vše kolem počasí, kam tedy počítáme i vodu v podobě srážek i stavu vody podzemní a v tomhle ranku máme dva zásadní hráče - na positivSU nedávno (12.3.2020) zmiňované Úsovsko a v okolí staroměstska hospodařící PROBIO.
Dnešek je oslavou životadárné vody, s níž se učíme šetřit, jíž začínáme více zadržovat v přírodě, a kterou se chystáme více krotit, aby nám ještě lépe sloužila, třeba k výrobě elektřiny.
Připomeňme si dnešní Světový den vody a popřemýšlejme každý u sebe, jestli ve svých návycích nemůžeme udělat pár opatření vedoucích k úspoře vody. Zkrátit sprchování, nezalívat trávník, zkusit dotaci na záchyt dešťovky, přestat kupovat balenou vodu, ale pít tu z kohoutku...