Super zdravé podnikání Bláhových z Hněvkova

27.11.2019

Když si teď přečtete inspirativní příběh manželů Bláhových z Hněvkova u Zábřeha, budete možná říkat "Týjo, to by mě bavilo dělat.", jenže čtěte fakt pozorně, ať odhalíte tu dřinu, která za tím i teď, kdy se z drobného přivýdělku stává regulérní podnikání, pořád je.
Lenka a Luboš Bláhovi jsou zdravý životní styl praktikující mladá rodina, co jednoho dne ochutnala lyofilizované ovoce. Ha, co to jako je, že? No je to mrazem usušená potravina, to je celé. Zavzpomínejte na fyziku, v nějakých -30 °C stupních se odpařuje voda a ve vakuu ve speciální mašině (lyofilizátoru) se dokonce posouvá hodnota varu do minusových teplot! Nesedí? Neva, bez ohledu na technologický postup se lyofilizací stává z čerstvé jahody sušená superpotravina (se všemi minerály a vitamíny), jen je potřeba jaksi počítat s tím, že z kila jahod dostanete asi tak 110 g jahod sušených.
Bláhovi si pořídili "mrazivé trouby, ale dlouho předlouho to byla nonstop práce při zaměstnání, po víkendech... Chystat potraviny k sušení, balit, rozesílat a rozvážet... Teď už je založené s.r.očko. Lyopotraviny, funguje e-shop, čerstvě mají Bláhovi certifikát Jeseníky - Originální produkt a plni elánu akcelerují svoji lyo manafakturu do regulérního byznysu. Věštíme jim skvělou budoucnost, bohatnoucí Česko bude stále víc a víc řešit, jak se stravuje. Kdo čekáte happy end typu 'Lenka občas vytiskne fakturu, Luboš tu a tam zajistí ovoce od českých pěstitelů a jinak zaměstnávají 5 lidí', tak to jako prrr! Ne, furt v tom jedou jenom oni dva (+ dva dětští pomahači), jen se zvyšují obraty (finanční i surovinové), přibývá sortiment... dnes je to ovoce, zelenina, koření, luštěniny, klíčky apod. Však mrkněte na jejich e-shop a dopřejte si některou z jejich zdravých dobrot.

Foto (zdroj): archiv Lyopotraviny s.r.o.