Šumperští strážníci v boji proti krádežím kol

29.08.2019

V Česku se ročně prodá okolo 350 tisíc nových jízdních kol a podobné číslo to bude u kol ojetých, to je vcelku solidní byznys. Neřekneme vám, kolik z toho ukrajuje Šumperk, každopádně do téhle 'směny zboží' se snaží nabourávat i zloději a gangy, a to platí i pro Šumperk. A zejména s růstem průměrné ceny kol, nemluvě o prodejním boomu dražších elektrokol, je záhodno si na stále četné krádeže posvítit.
Se svojí trochou do mlýna v boji se zloději přichází i šumperská městská policie. Od 1. září bude zdarma zájemcům - majitelům jízdních kol, označovat rámy speciálním neviditelným lakem, který v případě kontroly pod UV světlem strážníkům odhalí skutečného vlastníka kola. A přistižený gauner poputuje za mříže! ;-)
Po označení touhle syntetickou DNA bude kolo zapsáno do mezinárodní databáze, takže ať budete krosit Tulinku, objíždět sklípky na jižní Moravě nebo závodit na Kole pro život, policie na všech těchto místech bude umět vaše ukradené kolo hledat a v případě úspěchu vrátit do vaší kolárny.
Co k tomu říci, je to služba Šumperanům a čím více se vás zapojí, tím více se zmenší prostor chmatákům.