Šumperští kluci vyhráli McDonald's Cup

08.06.2019

Sportující Šumperk si připsal skvělý fotbalový úspěch, a to v žákovské kategorii. Kluci ze základní školy Sluneční vyhráli populární McDonald's Cupu. Fotbalové naděje šumperského fotbalu uspěli v prestižní soutěži, jejíž finálová část se hrála v Olomouci na Andrově stadionu.
McDonald's Cup je největší žákovský turnaj, šumperští fotbalisté ovládli jeho už 22. ročník.
Pecka pro kluky je hlavě to, že první cenou je zájezd do Itálie, na legendární stadion AC Milán San Siro. Tohle je zážitek, který se klukům vryje do paměti a na pár let by je mohl vydržet motivovat.
Velmi sympatické je, jak sportovní snažení svých spolužáků prožívala celá škola. Ze Šumperka do Olomouce byly vypraveny dva autobusy fanoušků, takže naši malí fotbalisté měli na tribuně hotový kotel, hlasivky spolužáků je dovedly až do finále, kde si to o vítězství a profláknutou hymnu fotbalu 'We are the champions' rozdali s konkurenty z pražské ZŠ Marjánka. Finále hattrickem rozhodl Daniel Smékal, který si kromě zlaté medaile odvezl i titul nejlepšího střelce (22 gólů), tak to jsme zvědaví, kam to David jednou dotáhne, protože McDonald's Cup historicky už objevil několik talentů.

Foto (zdroj): Tomáš Minarčík