Šumperští čtenáři zlatí

17.05.2019

Dejte si přes prsty, až se zase budete čílit nad 'tou dnešní mládeží'. Prozradíme vám dvě tajemství. Za prvé - pokud dnešní mladí nešlapou tak, jak si představujeme, je to do značné míry naše vina a za druhé - mezi těmi mladými je kupa těch, kteří šlapou, a to velmi dobře.
Žáci ze šumperské základní školy 8. května si z finálového klání 'Souboj čtenářů', které se uskutečnilo v Praze v rámci veletrhu Svět knihy, přivezli zlaté medaile! O co šlo? Tahle soutěž prověřuje znalosti knížek žáků 6. tříd základních škol v celé republice a Šumperáci z Hlucháku postoupili do pražského finále, kde na ně čekala náročná porota a série těžkých otázek. Šumperk reprezentovalo 10 dětí, pro které byl už samotný výlet do hlavního města obrovským zážitkem, ne tak, když se jim podařilo porazit všechny soupeřící školy, protože předvedli nejhlubší vědomosti, největší koncentraci a obrovské nasazení.
Jo, je to třeba drobnost, ale i ta může zformovat jedince, kterému najednou úspěch zachutná nebo ho motivuje k dalšímu snažení. Svět bude patřit těm, kteří na sobě budou tvrdě makat. Někteří odborníci už k samozřejmé pracovitosti přidávají i drzost, jíž budou muset budoucí lídři prokázat. Tak čest pilným a snad zdravě drzým čtenářům ze Šumperka.

Foto (zdroj): archiv ZŠ 8. května Šumperk