Šumperský zimní stadion dostane šatny a wellness

07.10.2020

Štěstí přeje připraveným a připraveny se snaží být i Podniky města Šumperka (PMŠ), tentokrát v roli vlastníka a provozovatele zimního stadionu. Že Draci aktuálně hrají druhou nejvyšší soutěž, je jen motivace navíc, ono se už nějakou dobu mluví o přístavbě šumperského zimáku.
Ano, aktuálně chybí to nejdůležitější - peníze, ale z hlediska "papírů" (dokumentace, projekt, povolení) je vše nachystáno a koneckonců i podstatná část financí je na hromadě.
ŠKODA aréna je zásadní městské sportoviště a je dobrou zprávou, že možná už brzo se hokejisté dočkají nového zázemí. Projekt počítá se šatnami a konečně taky regenerační zónou, v níž budou sportovci dobíjet síly po těžkých utkáních.
Náklady na úplnou rekonstrukci prostor pod severní tribunou jsou spočítány na 43 milionů korun (+ DPH) a peníze se budou skládat z několika zdrojů: 15 milionů mají připraveno PMŠ, město Šumperk dá asi tak 8 milionů, něco podobného přislíbil také Olomoucký kraj, zbytek třeba dá Národní sportovní agentura, vždyť má ve svém čele bývalého hokejistu ;-)