Šumperský sociální podnik 'Dobroty'

05.05.2019

Tyhle věci nám dělají velikou radost. Milujeme zručné drobné podnikatele, kteří dělají každé město jaksi útulnější, no a když je v tom i nějaký dobrosrdečný rozměr, jsme nadobro polapeni. Xnásobně tohle platí o šumperské výrobně Dobroty - sociální podnik, o níž nejde říci, že je to jenom pekařství, jenom cukrářství, jenom lahůdkářství, v Šumavské ulici 11 toho umí daleko víc.
Tým 'Dobrot' si vzal za cíl vyrábět dobroty hlavně z regionálních surovin a k tomu dle tradičních receptur. Samo tohle je pozitivní. Přidejte si k tomu ale fakt, že výrobu obstarávají lidé s různými zdravotními hendikepy a rázem tu máte projekt, kterému se prostě musí tleskat.
Ze suterénu Centra sociálních služeb Pomněnka vynášejí zpravidla kváskové chleby, cukroví, zákusky a dorty, zdravé sirupy a pečené čaje, také džemy a různá čatní pod maso, pomazánky a mnoho dalších pochoutek. Vývoj novinek je nikdy nekončící výzva pro celý tým 'Dobrot'.
I výčet míst, na nichž lze kromě různých trhů a slavností, produkci 'Dobrot' zakoupit, dává tušit, že kvalita je prvotřídní. Třeba Kavárna Pikola odebírá chleba, Pradědovo muzeum a lázně ve Velkých Losinách moučníky ... objednat si individuálně můžete i vy, třeba tady.
Tak 'Dobroty', díky, že jste.

Foto (zdroj): archiv Sociální podnik Dobroty