Šumperský odchovanec Alex Rašner v extraligové Olomouci

04.06.2019

Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk dělá poctivou práci, pokud jde o výchovu mládeže. Může se pyšnit několika odchovanci, kteří buď udělali díru do světa, např. Jakub Kindl nebo na té díře do světa teprve pracují, např. Alex Rašner.
"Produkt" šumperského dětského a mládežnického hokeje Alex šel do Olomouce, kam se po více či méně povedených přestupech do Havířova, Chomutova, Kadaně, Prostějova a nakonec opět Havířová, vrací. Pokusí se o pevnější ukotvení se v extraligovém týmu, protože jeho kariéra byla nastartována lépe. Vždyť on je stříbrný medailista z MS osmnáctek v roce 2014, spolu s dalším šumperským odchovancem Ondřejem Miklišem, má na čem stavět. V Olomouci by Alex rád svoji kariéru opět trochu nakopl, vždyť hokeji podřídil totálně všechno a ve svých 23 letech pořád může snít svůj sen o NHL.
A kdyby ne, už teď má Alex něco, co není úplně běžné - má vlastní značku potravinových doplňků a zdravých potravin R27, kterou v České Vsi na Jesenicku provozuje Sašova rodina. Ví, kam se po sportovní kariéře může přesunout, ale teď, a ještě na několik let má prioritu hokej, v němž chce být šumperský rodák oporou HC Olomouc.

Foto (zdroj): Karolina Martinková