Šumperský Lukáš Vajda mistrem republiky

26.02.2020

Mládí vpřed a v positivSU tohle opravdu ctíme. Radujeme se pokaždé, když se žákům a studentům něco povede a nevede se jim toho málo.
Velmi čerstvý zásek v podobě titulu národního šampióna v kapse má student Střední školy železniční, technické a služeb Lukáš Vajda. Druhák studující obor mechanik strojů ukazuje, že jde skloubit školu a vrcholový sport. Coby člen atletického TJ Šumperk, svěřenec trenéra Tomáše Vykydala, už pár let potvrzuje, že atletiku v Šumperku umí. Zlatým medailistou na MČR juniorů a dorostu ve skoku do výšky se stal 15. února v Ostravě, musel překonat laťku ve výšce 200 cm. Při pohledu do jeho výsledkových tabulek je vidět, že už má skočeno více (207 cm). A taky se ještě pořád zabývá jinými atletickými disciplínami - skok o tyči, skok do dálky, hod oštěpem, hod koulí, běhá... Borec, tenhle Lukáš.
Tak se třeseme na jeho posun mezi dospěláky a těšíme se, že ho brzo uvidíme na Zlaté tretře a pak třeba na světových mítincích a kdoví... 'LOH', jako letní olympijské hry? :-o

Foto (zdroj): archiv SŠ železniční, technická a služeb