Šumperský Honza Dvorský je inženýr z amerického Apple

10.06.2019

Každý programátor na světě ví, že naprosto nejzásadnější vývojářská konference probíhá každoročně na začátku června a pořádá ji americký Apple. I přes snahy Google a Microsoftu jsou ajťáci schopni zaplatit desítky tisíc za to, aby byli právě tam. A propo, o vstupenky je po celém světě takový zájem, že se losují. Na tomhle setkání IT komunity se především představují novinky z dílny Apple, ale diskutuje se o všem 'jablíčkářském'.
Víte, že na téhle unikátní konferenci už třetím rokem po sobě přednáší i rodák ze Šumperka Honza Dvorský?! Vývojář, který se ze Šumperka probojoval až do amerického Silicon Valley, kde od loňského roku žije a pracuje na odkaze Steva Jobse.
Do Apple se dostal poněkud nestandardně, když na svém blogu, psaném z České republiky, docela rozcupoval jejich software. Výrobce iPhonů a iPadů si ho všimnul a na práci na iOS si ho najal. Stává se velmi výjimečně že tahle firma někoho proaktivně lanaří, scénář je opačný - "každý" chce makat v Apple. Honza to měl jinak a po kratší anabázi ve Velké Británii pracoval pro Amíky z Brna.
Byl dobrej, tak slovo dalo slovo a od ledna 2018 i se svojí ženou Markétou žijí v Kalifornii. Honza je tak blízko u vývoje 'iProduktů', že mu to vyneslo i přednášku na prestižní konferenci.
Xcode engineer Dvorský dělá za velkou louží čest svému rodnému městu.